Sponzorované odkazy

V minulém týdnu jsme věnovali největšímu městu Nizozemska, Amsterdamu, a dnes plynule navážeme tam, kde jsme skončili. Tentokrát se zaměříme na nejvýznamnější památky, oblíbená místa a neopomeneme zmínit ani stěžejní informace, pro nějž jste na naše stránky zavítali, a to seznámení s plážemi, které stojí za to v Amsterdamu navštívit. Mimochodem, pokud vám vrtá hlavou, zda používat název Amsterdam či Amsterodam, používejte oba, oba jsou správné, leč častěji se setkáte s Amsterdamem.

Johan Wieland

Johan Wieland

Z reklamních materiálů cestovních kanceláří si jistě pamatujete na vysoké, úzké, barevné domky, které lemují vodní kanály, na kterých se pomalu pohybují malé loďky. Jedná se o čtvrť The Jordaan, místo, které na vás dýchne tou pravou nizozemskou atmosférou — barevné domy, pouliční prodejci tulipánů, lahodných sýrů či v zimních období voňavého svařáku. Tato nejznámější městská část je velmi klidné místo, kde nikdo nikam nespěchá, zkuste to i vy, třeba s kornoutkem výborné zmrzliny či jiné pochoutky (navštivte zmrzlinářství Monte Pelmo, či o pár bloků dál vyhlášenou cukrárnu Upstairs Pancakes).
Jakmile se pokocháte architekturou starých časů, zamiřte srovnat um architektů současnosti — shlédnout film v EYE Film Institute, či zaparkovat kolo na parkovišti pro kola Bicycle Flat.

Henry Burrows

Henry Burrows

Až budou vaše oči unavené, rozhodně zamiřte do jednoho z mnoha městských parků, jejichž zeleň vám zcela jistě pomůže. Můžete vybírat z opravdu široké nabídky, ku příkladu odlehlejší Amsterdamse Bos, vhodný pro projížďky na kole či kánoi, nebo Vondelpark nedaleko Van Gogh Musea, při jehož návštěvě zapomenete, že jste uprostřed tepajícího města. Parky místní využívají nejen k procházkám, spatřit je tu můžete sportovat, hrát společenské hry, či jen tak v trávě posedávat a uždibovat oběd.

David van der Mark

David van der Mark

Přesuňme se však k jinému typu relaxace a navštivme místní pláže. Nejznámější a nejvyhledávanější pláží je Zandvoort aan Zee, místo, které navštěvují jak turisté, tak místní, zvláště oblíbené je u rodin s dětmi. Jakmile budete toto místo hledat na mapě, zjistíte, že neleží přímo v Amsterdamu, spíše na opačné straně pevninského výběžku. Pokud hledáte vyloženě městskou pláž, navštivte pláž Blijburg aan Zee s živou hudbou a kluby, StrandZuid na břehu jezera či Amsterdam Roest v lehce industriálním stylu.

Sponzorované odkazy