Sponzorované odkazy

ID-100279161Ulcinj je nejjižněji položené město a leží 23 kilometrů od Baru. Jako jediné přímořské místo má Ulcinj zemědělské zázemí a není tvořeno hornatými skalisky. Vzhledem k mimořádně výhodnému teplému podnebí, se zde pěstují tropické plodiny, jako jsou například citrusy, vinná réva, granátová jablka a v neposlední řadě olivovníky, jejichž počet dosahuje k sedmdesáti tisícům. Město je obydleno převážně Černohorci, Albánci a Muslimy. Ulcinj nabízí příjemnou orientální atmosféru, kterou podtrhují tradiční ulcinjské trhy.

Možnosti koupání jsou v Ulcinji velmi široké. Pláže jsou dlouhé, široké a z 80 procent tvořeny pískem.

Koupání a pláže v oblasti Ulcinj

Mezi nejznámější pláže patří Malá pláž, kterou tvoří barevný písek s léčivými substancemi. Vyhledávanou pláží je Ženská pláž, kterou ročně navštěvují stovky žen. Ženská pláž má sirnatý pramen, který je známý díky svým pozitivním účinkům při léčbě neplodnosti. Pláž je vyhrazena pouze ženám a dívkám. Velká pláž je dlouhá okolo 12 kilometrů. Pláž je písečná a obsahuje minerální prvky, které příznivě pomáhají při léčbě pohybového ústrojí. Velká pláž nabízí pozvolný vstup do křišťálově čistého moře. Nabízí prostor pro rekreaci až sto padesáti tisíc návštěvníků. Na pláži najdeme taktéž koupaliště, sportovní využití a aquaparky pro děti, velké množství různých restaurací a barů. Mnoho pláží nese ocenění modré vlajky, což prokazuje čistotu a péči o pláže i moře. Ulcinj je často vyhledávanou destinací pro ozdravné pobyty dětí a seniorů. Udělejte něco pro své zdraví a spojte příjemné s užitečným – klidná dovolená plná sportovního a kulturního vyžití ve spojení s útulným lenošením na kvalitních plážích – to vše nabízí Ulcinj.

Nechte se zlákat nevšedními zážitky! Ulcinj nabízí divadelní představení, koncerty, muzea a galerie. Výlet si můžete udělat třeba do Albánie nebo k Šaskému jezeru.

Fotografie publikována se svolením taesmileland/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy