Sponzorované odkazy

Snad nejoblíbenější destinací filmařů i herců samotných jsou exotické ostrůvky a pláže. Havaj, Fidži, Thajsko….Několik zajímavých míst ze známých snímků si teď představíme.

Ao Maya s počítačovou skálou

Ao Maya s počítačovou skálou

Pláž Ao Maya, Phi Phi

Nejoblíbenějším turistickým cílem Thajska je ostrov Phi Phi. Právě tady najdete zátoku Ao Maya a nad ní pláž, kde se natáčel film Pláž s Leonardem di Capriem. Bez zeptání místních však filmovou pláž nenajdete. Ta totiž byla počítačově upravena, aby byla dokonale ukryta před civilizací. Proto nad ní štáb vytvořil pomyslnou horu.

Ostrov Moorea, Francouzská Polynésie

Častým cílem filmařů jsou nejrůznější tropické ostrovy a ostrůvky. Jedním z prvních filmu Hollywoodu vzniklým v exotickém prostředí je snímek Bounty z roku 1984. Anthony Hopkins a Mel Gibson tehdy několik týdnů trávili v překrásných zátokách Opunohu a Cookově zátoce na ostrově Moorea.

Souostroví Fidži

Monuriki v pozadí s Nanuya Levu

Monuriki v pozadí s Nanuya Levu

Dalším důkazem exotiky ve filmu je ostrůvek Monuriki. Právě tady se natáčel Trosečník. Ve filmu se však o Monuriki nedozvíte, naopak jste uvedeni v omyl. Hlavní hrdina totiž říká, že ztroskotal na ostrově asi 600 mil jižné od Cookových ostrovů. V těchto místech však žádné tropické ostrovy ve skutečnosti nejsou.

Na Fidži se natáčel také film Modrá Laguna. Pro ten si filmaři zvolili ostrov Nanuya Levu, známý také jako Turtle, neboli ostrov želviček. Pláž, kterou ve filmu uvidíte nese jméni Diablova.

Ztracená pláž Mokuleia

Ztracená pláž Mokuleia

Ostrov Oahu, Havaj

Oahu je opravdu oblíbeným rájem filmařů. Zde se natáčel například Jake a Tlusťoch, Jurský pak nebo seriálový hit Lost (Ztraceni). Letadlo Ztracených se zřítilo na pláž Mokuleia, kterou najdete na severozápadě ostrova. Na Oahu dokonce vznikly i záběry ze Ztracených, které se odehrávají v Iráku, Koreji a Austrálii.

Neposkvrněný Petit Tabac

Neposkvrněný Petit Tabac

Petit Tabac, Svatý Vincenc, Grenadiny

Čistá a neposkvrněná oblast Karibiku. Milovníkům pirátů jistě tento popis postačí. Ano, právě tady se natáčel slavný snímek Piráti z Karibiku Prokletí Černé perly. Úzký ostrůvek s překrásně bílou pláží a průzračným mořem. To vše vám dává pocit, že jste na konci světa. A právě tady ztroskotal obávaný Jack Sparrow (Johny Depp) a Elizabeth Swann (Keira Knightley).  V Pirátech se objevily také další ostrovy – Dominica, Exuma a Grand Bahama. Johnny Depp se při natáčení do Karibiku tak zamiloval, že si koupil karibský ostrůvek Little Halls Pond Cay.

Ve filmu se objevil ještě nespočet dalších pláží. Například italská Sistiana, kde se natáčel film Účastníci zájezdu. Je s podivem, že ač se děj celého filmu odehrává v Chorvatsku, natáčení probíhalo převážně právě v Itálii. Řecký ostrov Skiathos proslavil superhit Mamma Mia.

Sponzorované odkazy