Sponzorované odkazy

Určitě mnozí z nás rádi cestujeme za teplem a sluníčkem. Občas však není na škodu změnit směr, konkrétně vyrazit trochu více na sever, tedy do severských států, které taktéž mají co nabídnout. V tomto článku vás pozveme do Dánska a Finska.

Finsko je zemí tisíců jezer

Finsko je vskutku kouzelným místem /

Finsko je vskutku kouzelným místem /

Finsko se rozprostírá ve východní části Skandinávie, sousedí přímo s Ruskem a Švédskem a prostřednictvím moře je potom odděleno od Estonska. Finsko je vskutku rozmanité. Jižní oblasti jsou charakterizovány větším osídlením a větší hustotou měst a obcí. Naopak na severu najdeme pohoří, která však nejsou nikterak vysoká. Finsko nabídne k obdivu téměř 190 tisíc větších jezer a 180 tisíc ostrovů a ostrůvků. Samozřejmostí je i bohatá místní fauna a flora. Máte-li rádi přírodu a nevadí-li vám o něco chladnější počasí, doporučujeme do Finska rozhodně vyrazit, bude se vám zde líbit! Kromě dobrodružství v zeleni vás však čeká i poznávání zdejší kultury, takže si na své přijde naprosto každý.

Špatnou volbou není ani návštěva Dánska  

Za návštěvu stojí zcela jistě také Dánsko, tedy království v jižní části Skandinávie. Dánsko je situováno na Jutském poloostrově, z části je potom tvořeno množstvím menších ostrůvků, z nichž téměř 500 má svá vlastní jména.

Dánsko nabídne obdiv a uznání /

Dánsko nabídne obdiv a uznání /

V Dánsku můžete zavítat do Kodaně, kde si nenechejte ujít historické památky, muzea a galerie. V městečku Billund se potom nachází zábavný park Legoland, zde si užijí jak děti, tak i dospělí. I tamější příroda má stejně, jako na jiných skandinávských místech, své jedinečné kouzlo.

Ať již dlouhodobější, tak i kratší pobyt ve Skandinávii vás může zásadním způsobem obohatit. Uvažujete-li, že byste se letos podívali na sever, je to jistě dobrá volba, budete spokojeni! Cestování a poznávání nových míst i v severní Evropě je velmi oblíbené a zažívá čím dál větší boom.

Sponzorované odkazy