Sponzorované odkazy

Pokud jste již třeba byli ve Finsku nebo v Dánsku, nebo byste zkrátka raději do jiných skandinávských zemí, můžete popřemýšlet o Švédsku, či Norsku. Jedná se o další tip k návštěvě destinací, kterého nebudete litovat. Ať již máte rádi přírodu, památky nebo poznávání nových kultur, věřte, že si přijdete na své. Švédsko a Dánsko mají co nabídnout naprosto každému turistovi!

Švédsko je srdcem Skandinávie

Stockholm nabídne spoustu míst k obdivu /

Stockholm nabídne spoustu míst k obdivu /

Švédsko se nachází v samotném středu celé Skandinávie, je členem Evropské unie a sousedí s Finskem a Norskem. Zajímavostí je, že s Dánskem je spojeno prostřednictvím mostu přes úžinu Øresund.

Do Švédska můžete zavítat v kteroukoliv roční dobu, hlavní turistická sezona je zhruba od května do září. Především v severních oblastech Švédska je ale zapotřebí počítat s o něco chladnějším podnebím. Na jihu jsou soustředěna větší města, zde tedy můžete obdivovat památky, ale například si užívat i nakupování. Naopak na severu země si pak přijdou na své především všichni lidé, kterým má co říci příroda. Vůbec nejnavštěvovanějšími místy Švédska jsou hlavní město Stockholm a potom i Göteborg.

Norsko je rájem nejen pro vodáky a rybáře

Norsko zaujme stoprocentně kjaždého z vás /

Norsko zaujme stoprocentně kjaždého z vás /

Uvažujete-li o návštěvě Norska, potom patříte zřejmě k vyznavatelům přírody a vůbec všeho, co s ní souvisí, tedy i dobrodružství. Máte-li rádi pěší turistiku, potom se vám nabídne velké množství tras, vedoucích pohořím nebo chráněnými parky. K dispozici je vám taktéž dostatek lokalit k táboření. Jak již bylo řečeno, Norsko je rájem pro rybáře, v přilehlém moři, ale i v řekách na vás čeká spousta úhořů a pstruhů, zkrátka idylka!

Na památky je Norsko přece jen o něco chudší, ale zavítáte-li do Osla, Bergenu a Trondheimu, nebudete litovat a určitě se dozvíte spoustu zajímavého.

Cestování po skandinávských zemích přinese relaxaci a oddech. Je to zase něco jiného, než klasická dovolená u moře, v každém případě to však stojí za to!

Sponzorované odkazy