Sponzorované odkazy

První, na co vám zde padne zrak, jsou malebné domečky, které se tyčí nad pobřežím. Jejich historie sahá daleko do minulosti a tak není překvapením, že v roce 1997 se italská oblast Cinque Terre stala součástí světového dědictví UNESCO.

Malebné domečky vám jistě učarují

Malebné domečky vás jistě okouzlí

Pět městeček jako malovaných

Oblast Cinque Terre v sobě zahrnuje hned pět městeček. Navštívit byste rozhodně měli např. městečko Corniglia, jenž vás zaujme svoji pláží, která nabízí jedno z nejkrásnějších míst pro koupání. Právě do tohoto místa byla zasazena jedna z erotických povídek Boccacciova Dekameronu.

Nádherná Vernazza vás přivítá pro změnu překrásným hradem, který pohlíží z kopce na celou vesnici, ke kterému se dostanete úzkými uličkami. Zajímat by vás mohla i místní hospůdka, který nabízí překrásný výhled na moře a jeho okolí. Že zde podávají vynikající exotická jídla snad ani není třeba zmiňovat.

Manarola vám nabídne nejen tamní specialitu v podobě datlové polévky, ale především skvostný pohled na barevné domy přilepené ke skále. Okouzlující scenérie podtrhuje fakt, že se jedná o nejstarší městečko z Cinque Terre.

Nejmodernějším je pro změnu Monterosso s písečnou pláží a průzračně čistou vodou. Jedná se o velké lákadlo pro turisty, kterému trochu ubírá již zmíněný moderní nádech, který do městečka postupně proniká.

Malebná krajina a dlouhé pláže - takové je Cinque Terre

Malebná krajina a dlouhé pláže – takové je Cinque Terre

Posledním a nejmenším je městečko Riomaggiore. Je tak malé, že v něm naleznete jen jeden jediný hotel. Zaujmout by vás zde mohly nástěnné malby u tamního nádraží, které mapují historii tohoto nádherného města. Turisté sem často zavítají za účelem odpočinku, jelikož ten zde skutečně můžete vychutnávat plnými doušky. Malebné domky, blízký přístav plný loděk a romantické scenérie jsou pro hledání odpočinku to pravé.

Sponzorované odkazy