Sponzorované odkazy

Sardegna-maddalena

Překrásná oblast Maddalena

Sardinie je ostrov ležící ve Středozemním moři s hlavním městem Cagliari. Počasí je v létě velice příznivé, teploty se šplhají až 35 °C. V jarních a podzimních měsících se teplota pohybuje v rozmezí dvacet až dvacet čtyři stupňů, což je ideální klima pro turistiku. Sever ostrova je zelený díky srážkám, zatímco jih je velmi suchý. Sardinie je oblíbeným cílem mnoha turistů pro svou klidnou atmosféru a nádherné pláže. Poznejte krásu tohoto ostrova i vy!

Na Sardinii se můžete potápět i lézt po horách

Tyrkysové moře, čisté pláže a jednu z deseti nejlepších pobřežních oblastí Itálie najdete na jihovýchodním pobřeží Sardinie u městečka Villasimius. Z této oblasti patří mezi nejznámější pláž Marina Protetta Capo Carbonara, kde se kromě relaxace můžete věnovat i potápění. Kousek od hlavního města Cagliari se rozprostírá pláž Poetto, kterou vyhledávají nejen mladí lidé, ale rádi si zde odpočinou i rodiny s dětmi. Úchvatnou mořskou Neptunovou jeskyni si můžete prohlédnout, když budete pobývat na plážích Le Bombarde nebo Maria Pia, které se nacházejí na západním pobřeží ostrova poblíž města Alghero. Ve městě můžete navštívit řadu kulturních či historických památek a ochutnat vynikající víno a jídlo. Luxus si užijete  v jedné z nejvyhlášenějších oblastí Costa Smeralda, kde se to hemží jachtami a butiky. Na Sardinii narazíte i na opuštěné pláže, kde vás nebude nikdo rušit.

Sardegna-Grotta-di-nettuno

Za návštěvu stojí i Grotta di Nettuno

Pro milovníky výletů se na Sardinii naskýtá mnoho míst, které mohou navštívit. Mezi zajímavý cíl může patřit hornato-skalnatá oblast Aggius s obrovskými monolity. Horolezci se mohou vyřádit u pobřeží Capo Testa, kde na ně čekají mohutná skaliska. Soutěska Gola di Goroppu vás ohromí svou impozantní scenérií. Za návštěvu rozhodně stojí i vnitrozemí. Sardinie vám díky své rozmanitosti přiroste k srdci.

 

Sponzorované odkazy