Sponzorované odkazy

ID-100104288Pokud uvažujete o dovolené na Kypru, jistě jste do možných míst, kam se zde vydat, zařadili i oblast města Larnaca, tedy jednoho z vůbec nejznámějších kyperských středisek. Už je fakt, že sem jezdí mnoho turistů, svědčí o tom, že se zde budete cítit velmi dobře a to po všech stránkách. Tedy ideál pro strávení letní dovolené u moře!

Larnaca se nachází na jihu ostrova a jeho velkým pozitivem je blízkost největšího kyperského, nově zrekonstruovaného letiště, které je situováno necelé čtyři kilometry za městem. Nebude tak zapotřebí nikam moc cestovat.

Larnaka – Kypr (Larnaca)

V Larnace můžete obdivovat krásnou promenádu Finikoudes, z níž to máte opravdu, co by kamenem dohodil do křišťálově čistého azurového moře. Právě zde se nachází také hlavní městská písčitá pláž, na které to opravdu žije, počítejte s velkým náporem lidí, mnohým to však bude vyhovovat. Poblíž promenády je situována většina hotelů, kde vám budou zajištěny komplexní služby. Hledáte-li spíše klidnější místo, ubytujte se v části města zvané Dekelia. Ať již se vydáte na pláž kamkoliv v Larnace nemůžete si stěžovat na nudu. Všude je dostatek beachbarů, rychlých občerstvení či půjčoven sportovního vybavení včetně třeba motorových skútrů.

V Larnace se však nemusíte válet pouze na plážích. Bude-li se vám i přes vysoké teploty chtít poznávat zdejší kulturu, nesmíte zapomenout ani na návštěvu kostela, který je zasvěcen svatému Lazarovi. Komplex Hala Sultan Tekke je potom svatostánkem všech muslimů. Vypravte se i do přístavu a vydejte se třeba na nějakou plavbu! Jak tedy vidět, Larnaca představuje místo, kde se vám bude líbit!   

Pláž Finikoudes v Larnace

Finikoudes - larnaca - larnaka

Finikoudes – larnaca – larnaka

Fotografie publikována se svolenímiviv/FreeDigitalPhotos.net

Mapa Larnaca – Larnaka

larnaca mapa

larnaca mapa

Sponzorované odkazy