Sponzorované odkazy

Pokud byste rádi vyjeli za sluncem, teplem a mořskými vlnami, pak byste mohli vyjet například do Španělska. Španělsko je krásnou zemí, která stojí za návštěvu. Při návštěvě této středomořské země se můžete setkat s množstvím zajímavosti, zvyků a svátků, které jsou ve Španělsku běžné, ale pro zbytek Evropy cizí. Pojďme se tedy podívat, s čím bychom se mohli ve Španělsku setkat.

Slyšeli jste již někdy o corridě, siestě nebo flamencu? Určitě ano, kdo by o nich také neslyšel. Jde kulturní, historické a náboženské tradice Španělska. Víte, které z těchto akcí by vám neměli uniknout?

bull-46368_1280

Corrida aneb býčí zápasy pro otrlé

Corrida je velmi významnou tradicí španělské lidové kultury. Corrida je spojená s velkými příjmy, které přistanou do kapsy profesionálním chovatelům býků, toreadorům i jejich pomocníkům. Toreros (v podstatě matadoři) nejsou jen tak ledajací pánové. Svoje umění se totiž učí na speciálních školách a ve Španělsku jsou uznávaní stejně jako fotbalové hvězdy. V průběhu programu se vám představí několik kategorií boje s býkem – picadores na koních, suerte de las banderillad s bodci a toreros s červenou muletou.

Corrida stojí určitě za podívanou. Není však jen tak pro někoho.

Sponzorované odkazy