Sponzorované odkazy

„Welcome to Tortuga,“ je památná věta Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku, který měl oblast Tortuga obzvlášť v oblibě. Kdysi dávno to totiž bylo jedno z populárních míst, kde se zdržovali piráti a bukanýři.

Tortuga

Tortuga

Želví ostrov jako sídlo pirátů

A proč byla právě Tortuga (neboli Želví ostrov) u pirátů tak oblíbená? Jednalo se pochopitelně o strategické důvody, jelikož Tortuga se nacházela ve velmi výhodné pozici pro přepadávání obchodních lodí. Netrvalo dlouho a místo se tak stalo sídlem řady pirátů. Nejznámějším z nich byl patrně Henry Morgan, který se přidal k bukanýrům, nebo Jean David L´Ollonais, jeden z nejkrutějších mužů světa. A jak to s piráty dopadlo? Po ukončení sporů mezi Francií a Španělskem byla většina pirátů, kteří pokračovali v útocích, bez milosti oběšena.

Proč na ostrov zavítat?

Ostrov Tortuga stojí za návštěvu hned z několika důvodů. Jedním z nich může být například touha stanout na půdě, kde kdysi kráčeli piráti. Dalším lákadlem bezesporu bude turistika, jelikož ostrov je velmi hornatý. Nedotčené pláže zase zaujmout ty, kteří mají rádi soukromí.

Co vám může cestu znepříjemnit?

Ostrov je znám i díky filmu Piráti z Karibiku

Ostrov je znám i díky filmu Piráti z Karibiku

Ostrov Tortuga tak trochu zaspal v době pirátů a už se z ní odmítat probudit. Nečekejte tedy rozvinutou dopravní síť nebo turistické ubytovny. Co vám může pobyt ještě trochu komplikovat je elektřina, kterou na ostrově naleznete opravdu zřídka, takže notebooku si v této oblasti opravdu moc neužijete.

Jak se do Tortugy dostat?

Budete se muset stejně jako piráti plavit lodí. Jelikož ani podél pobřeží neexistuje silniční spojení, jste odkázáni na místní veřejnou dopravu. Cesta do Tortugy tak pro vás bude dobrodružstvím stejně jako kdysi pro piráty.

Sponzorované odkazy