Prosluněná Francie, Boží dílo Provence a papežský Avignon – historie
Sponzorované odkazy
Chystáte se letos na dovolenou a ještě nemáte vybranou destinaci? Chcete se podívat do míst, která vás pohltí svou krásou, vlídností, chutěmi i vůněmi? Samozřejmě, kdo by totiž nechtěl. A už jste ochutnali příchuť božské Provence a majestátnost velkého města papežů Avignon? Říkáte, že ne? Tak pojďte ochutnat a přivonět s námi.
Avignon býval městem papežů i velkým kulturním centrem Francie. Jeho kouzlo spočívá i v jeho výhodném situování, a to při řece Rhôně. Avignon se stále drží na prvních pozicích nejnavštěvovanějších míst Francie. Čím vším vás Avignon okouzlí?
Město papežů
Avignon dosáhl evropského významu ve středověku, když se stal významným sídlem papežů. Zajímá vás, jak k tomu mohlo dojít, když sídlem papežů již odpradávna býval Řím? Avignon existoval již v dobách římského impéria, a tak i on sám se mohl stát prvopočátečním papežským sídlem. Tak se však nestalo. Roku 1309 však král Filip IV. Sličný přiměl papeže Klimenta V., aby zaměnil Řím za Avignon. Městem papežů však nezůstal nadlouho, již roku 1376 se Řehoř XI. vrátil do Říma.
Ale o dva roky později se stal Avignon sídlem druhého papeže, a to v době, kdy církev procházela krizí.
Avignon rozkvétal, ale velkou ránou mu byla morová epidemie roku 1721. Téhož roku přišel Avignon o neskutečné ¾ obyvatel.
Avignon byl k Francii připojen až roku 1791.
Sponzorované odkazy