Sponzorované odkazy

V našem putování po krásách Karibiku se tentokrát podíváme na místo, které je podobně jako Réunion silně ovlivněno francouzskou koloniální nadvládou. Jedním z francouzským departementů, nacházející se na ostrově Martinik je stejnojmenný stát – Martinik. Hlavními lákadly ostrova jsou jeho donekonečna se táhnoucí písečné pláže, bujná vegetace, které se na ostrově daří díky jeho vulkanickému původu, ale i monumentální sopka Montagne Pele, jež v roce 1902 zničila tehdejší hlavní město Saint Pierre a od té doby tiše dřímá pod povrchem.

Dominanta ostrova, Antoine Hubert

Dominanta ostrova, Antoine Hubert

V dnešní době se hlavní město nazývá Fort de France, počet obyvatel se pohybuje okolo 100 000.  Teploty se v průběhu celého roku pohybují ve velmi příjemných polohách, neklesají pod hodnotu 20 °C, a období dešťů je převážně během středoevropského léta, tudíž jestli zvažujete dovolenou právě na Martiniku, vybírejte zimní termín.

Fort de France nedostala své jméno jen tak, Jean-Marc Astesana

Fort de France nedostala své jméno jen tak, Jean-Marc Astesana

Martinik je místem, kde se mísí evropská kultura s tou karibskou. Úředním jazykem je francouzština, měnou euro, a jelikož se jedná o součást Francie, nemusíte vyřizovat vízum. Mnoha turistům taktéž vyhovuje atmosféra, jakou znají z prosluněných břehů Francie, okořeněná trochou exotična.

Antoine Hubert

Antoine Hubert

Kam zamířit?

Zaměřme se na to nejdůležitější, na turistiku, konkrétně na tu plážovou. Martinik je místem, kde můžete kombinovat klasické „válení se“ na pláži s lázeňským relaxem. Příkladem je letovisko Tartan, kde se mísí ospalá lázeňská kultura s malými palírnami rumu. Trois Ilets je luxusnější verze Tartanu, tudíž zde naleznete jak lázně, tak zábavu, s tím rozdílem, že zde noční život opravdu tepe. Zajímavým architektonickým prvkem města je barva střech – rudě červená. Proto se také můžete občas v turistických průvodcích setkat s termínem „Červené město“.

Jardin de Balata, to je místo, kde zaplesá srdce nejednoho botanika a milovníka přírody. Botanická zahrada o celkové rozloze tří hektarů, nabízí přes dva tisíce druhů rostlin, zvláště pestrobarevných květin. Krásou ostrova se můžete taktéž pokochat při výstupu na Montagne Pele, která se tyčí nad celým ostrovem do výšky 1300 m. n. m.

Sponzorované odkazy