Sponzorované odkazy

OLYMPUS DIGITAL CAMERALesbos, ostrov básnířky Sapfó a domova jejich múz, je trošku netradičním místem pro turistickou návštěvu. Z druhé strany Lesbos splňuje veškeré nároky na ideální dovolenou. Objevte všechny čtyři tváře kouzelného ostrova – zelený jih, západ plný sopek, východ bohatý na průmysl a vnitrozemský ráj ptactva.

Severoegejské souostroví ukrývá ostrov Lesbos, třetí největší ostrov Řecka. Pokud se vduchu ptáte na jméno ostrova, pak odpovídáme „ano, ostrov nese název po lásce mezi dvěma ženami“. Důvodem je básnířka Sapfó, která se zde věnovala psaní svých básní plných lásky a obdivu k ženám. Zajímavostí je, že Sapfó milovala muže, kvůli kterému dokonce skočila z útesu.

Historie

Lesbos je ostrov s bohatou historií. Jeho kořeny sahají až do historie 4 tisíce let př. n. l. Ostrov oplývá mnohými krásami divoké přírody, které vábili i samotného Caesara. Po nadvládě Římanů přišla záhy nadvláda Byzancie, která Lesbos odstrkovala jako nezajímavé a pusté místo. Spletitá historie byla rozpletena roku 1914, kdy byl Lesbos připojen k Řecku.

Zajímavosti

Za návštěvu stojí zkamenělý prales, římský akvadukt v Morii, který je známý léčbou závažných nemocí, hrad ve městě Molyvos či městečko Patra s kostelíkem Panny Marie sladce líbající.

Zdroj obrázku: www.discovergreekislands.co.uk

Sponzorované odkazy