Sponzorované odkazy

szczepionka

Očkování vás může přijít na pár stovek korun

Chystáte-li se na dovolenou nejen do exotických zemí, je dobré informovat se o povinných či doporučených očkováních. Zahraniční pobyt přináší zážitky a odpočinek, ale také si můžete odvézt nepříjemné problémy v podobě nemocí. Vakcínu je vhodné aplikovat 4 až 6 týdnů před odjezdem. Pokud jde o běžná očkování, provést je může váš lékař, u speciálních vakcín se obraťte na odborná pracoviště. Pojišťovny tuto službu v mnoha případech nehradí, je tedy na vás, jak moc si ceníte vlastního zdraví. Vždy před cestou si pečlivě prostudujte, jakým rizikům budete ve vámi vybrané zemi vystaveni.

Nebezpečí číhá i v Evropě

Zdálo by se, že evropské destinace jsou naprosto bezpečné. Odborníci varují před podceňováním nutnosti očkování v Evropě. Například v oblíbeném Řecku se můžete setkat se vzteklinou, kterou tam přenášejí psi a kočky. Dalším možným nebezpečím, které na vás číhá, je žloutenka typu A a B. Děti jsou očkovány již v kojeneckém věku, vy si ale svůj očkovací průkaz zkontrolujte. Nakazit se hepatitidou můžete například v Turecku, Španělsku, Rusku, Řecku nebo třeba Švédsku. Dusivý kašel nebo spalničky jsou dalšími možnými chorobami, které si můžete přivézt i z tak vyspělých zemí jako je Francie nebo Belgie.

Medical consultation

Nezapomínejte své děti očkovat včas

Africké země jsou krásná a dobrodružná místa plná skrytých nebezpečí. Pokud se chystáte do populárních destinací jako Egypt nebo Tunisko, měli byste podstoupit očkování nejen proti žloutence, ale také proti tyfu, vzteklině a meningitidě. Návštěva exotických zemí jako je Ghana, Mauretánie nebo Mali je podmíněna povinným očkováním proti žluté zimnici, což je onemocnění přenášené komáry a způsobující rozvoj žloutenky, krvácení ze zažívacího traktu, nosu, uší, očí či pohlavních orgánu. V mnoha zemích je očkování proti této nemoci, která končí skoro v polovině případů smrtí, důrazně doporučováno. Na nemoci jako jsou malárie či průjmy neexistují účinné vakcíny. Z toho důvodu je více než žádoucí zakoupit si profylaktické léky, které potíže s těmito nemocemi mohou odvrátit. I přesto, že očkování může představovat nečekané výdaje, chráníte tím sebe i svou rodinu.

Sponzorované odkazy