Sponzorované odkazy

frankreich_la-rochelle_hafenMěsto proslavené kardinálem Richelieu, známým ze Tří mušketýrů, oplývá mnohými krásami a pyšní se blahobytem mořských plodů. La Rochelle dýchá bohatou historií, která se odráží v každé budově, každé cestičce a na každém rohu. V blízkosti je i mnoho přírodních krás, v podobě ostrovů Ré a Oléron.

Město La Rochelle proslavit kardinál Richelieu a málokdo by řekl, že sám kardinál nechal město téměř vyhladovět, neboť sympatizovalo a v době války podporovalo Anglii. Po té zde však nechal zřídit biskupství, vyhnal protestanty a město začalo znovu vzkvétat.

Přístavní věže

La Rochelle je přístavní město, jehož břehy lemují přístavní věže ze 14. století. Přístavní věže, například věž Sv. Mikuláše a Řetězová věž, plnívaly funkci zpříma stojících, dominantních strážců a ochránců města, které nad ním bdí dnem i nocí.

Vždy, když se nepřátelé blížili, natáhlo město řetěz mezi věžemi, a tak se město uzavřelo. Dnes tento řetěz značí cestu mezi věžemi.

Maják aneb Svítící věž

Tzv. Svítící věž sloužívala jako maják z 15. století.

Historické staré město

Pobyt v La Rochelle si můžete zpestřit procházkami úzkými uličkami mezi starými bílými městskými domy, muzei, kostelíky a kavárničkami. Dominantu starého města představuje stará renesanční radnice a Orloj.

Přírodní krásy a zázemí

Ve městě se můžete vydat i na výlety do jeho okolí, vyjet si lodí na blízké ostrovy, navštívit akvárium s tisíci rybami.

Zdroj obrázků: www.boalingua.fr

Sponzorované odkazy