Sponzorované odkazy

bez názvu

Čistota moře omývající Menorcu vás ohromí

Menorca patří do souostroví Baleárů. Španělský ostrov, jehož břehy omývá Středozemní moře, je plné temperamentu a okouzlujících míst. Hlavním městem Menorcy je Mahon a bez problému domluvíte se v případě, že ovládáte španělštinu nebo katalánštinu. Menorca je často označována jako ideální místo pro romantickou dovolenou a to především díky nádherným plážím a pobřeží, které je dlouhé zhruba 200 kilometrů. Poznejte krásy Menorcy i vy! Cenově dobře dostupná dovolená již na vás čeká.

Romantická zákoutí a dny plné zábavy

Pláže na Menorce splňují požadavky těch, kteří očekávají dobrou turistickou vybavenost, ale i těch, kteří hledají soukromí. Vodní sporty nebo potápění si budete užívat v azurově modrém a čistém moři. Nejdelší pláž se jmenuje Son Bou, která je dlouhá přibližně dva kilometry. Pláže na Menorce se poměrně často mohou pochlubit panenskou přírodou a piniemi, které dodávají plážím obrovské kouzlo. Cesta k těmto romantickým místům vede přes malé prašné cestičky. Lépe dostupné jsou pláže, jako například Cala ´n Forcat, Cala Santandría, Cala ´n Bosch, nebo na jižním pobřeží Cala Galdana, Santo Tomás, Cala en Porter či Punta Prima. Pláže nabízejí veškerý servis, takže se nemusíte obávat, že byste se vy nebo vaše děti nudili.

imagesCA1K48VY

Menorca je ideální místo pro relax a odpočinek

Na Menorce můžete navštívit továrnu na Gin v hlavním městě Mahon. Ten si pak na památku můžete zakoupit v různých láhvích a dárkových krabičkách. V Mahonu také najdete kostel Iglesia de Santa Maria. Ciutadella na vás bude dýchat pestrou historií. Toto město je věčným rivalem Mahonu a tak i zde se máte rozhodně na co těšit. Zajímavých míst na Menorce je více než dost a je jen na vás, jak dobře tento okouzlující ostrov poznáte. Co vás může ještě kromě krásných pláží a úchvatného moře potěšit, je nízká kriminalita. Vydejte se za teplým sluncem španělského ostrova a vychutnejte si panenskou přírodu Menorcy.

Sponzorované odkazy