Sponzorované odkazy

The_Corfu_people_liked

Korfu se může pochlubit křišťálově čistým mořem

Korfu patří k řeckým ostrovům, který se nachází v Jónském moři. Hlavním městem tohoto ostrova je Kerkyra, ale na Korfu můžete vidět daleko více zajímavých míst. Počasí přeje všem milovníkům tepla. V létě si dosyta užijete teplot okolo 30 °C, přičemž vás bude příjemně ochlazovat nádherné moře. Korfu patří k nejhezčím řeckým ostrovům s čistými plážemi a bohatou historií. Zkuste i vy to nejlepší, co Vám Řecko může nabídnout.

Korfu si zamilovala i Sissy

Na Korfu máte možnost navštívit více turistických destinací. Když budete mít štěstí, najdete si svoje soukromé místo, kde si budete užívat slunce a moře. Krásné a čisté pláže můžete jednoduše najít na severu či severozápadě ostrova. Zátoka Agios Georgios je ve tvaru půlkruhu a patří k velmi zajímavým místům. Proslulá je také zátoka Sidari, která je sice v létě více vyhledávána, ale na druhou stranu vám naskýtá neuvěřitelný pohled na pobřežní skaliska. Pláže na Korfu jsou písčité, ale i kamenité. Obrovské balvany vám umožní se na nich vyhřát a navíc se nebudete muset neustále trápit nad všude přítomným pískem. Moře omývající Korfu je průzračné a osvěžující.

Greek Orthodox Convent of Vlachernas, Kanoni, Peninsula, Corfu Greek Ionian Islands

Klášter Vlacherna patří k opravdovým skvostům

Korfu je plné historických památek. Za návštěvu určitě stojí palác Scholion, který nechala vystavět v 19. století císařovna Sissy. Klášter Vlacherna, jezero Korrision nebo hora Pantokrator vás překvapí svou jedinečnou a nezapomenutelnou podobou i atmosférou. Po skvěle prožitém dni si můžete dopřát řecké delikatesy v místních tavernách a pokochat se pohledem na typicky řecké tance. Korfu je ideálním místem jak pro romantickou dovolenou, tak pro rodinnou. Když jednou Korfu navštívíte, už navždy se do něj zamilujete.

Sponzorované odkazy