Sponzorované odkazy

arztsamuiKalábrie nepředstavuje pouze ráj s čistým mořem a zlatavým pískem. Kalábrie je také synonymem historie, výletů a cestování. Nabízí nekonečnou řadu možností, jak vynaložit a strávit čas v této destinaci. V okolí najdeme krásná městečka, písečné i skalnaté pláže, které přímo svádí ke koupání, nebo můžete využít ideálních podmínek k potápění. Kalábrie leží na jihu Itálie, na severu tvoří hranice s regionem Basilicata, na jihozápadě sousedí se Sicílii, na západě břehy Kalábrie omývá Tyrhénské moře a na východě moře Jónské. Oblast Kalábrie se rozkládá na ploše patnáct tisíc kilometrů čtverečných a nabízí desítku kvalitních letovisek pro vaši senzační dovolenou!

Jedním z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších měst je zaručeně Tropea. Dominantou oblasti je město tyčící se na skále Monte Poro. Zdejší pláže jsou bílé a písčité s pohledem na azurově čisté moře. Tropeu lemují čtyři kilometry dlouhé nádherné pláže, které patří mezi nejlépe hodnocené v dané oblasti. Tropea je držitelem ceny ekologické organizace za péči o životní prostředí. Jednou z nejstarších památek je normanská katedrála z 11. století. Působivý kostel sv. Marie je vystavěn na vrcholku skalnatého útesu a vede k němu úzká křivolaká cestička. Najdete zde ale další kostelíčky a katedrály.

Úžasnou jižanskou atmosféru doplňují historická městečka se stánkovými prodejci, kteří lákají turisty na pravou italskou zmrzlinu nebo pizzu. Zamilujete si přístup a vstřícnost místních obyvatel, kteří rádi zorganizují exkurze na lodích nebo plavby na okolní ostrůvky. Oblíbeným výletem je také jednodenní zájezd na Sicílii. Bohaté sportovní vyžití ocení cyklisté, golfisté, rybáři ale také všichni ostatní, kteří se touží podívat po krásných historických místech nebo se jen projít divokou přírodou.

Fotografie publikována se svolením arztsamui/FreeDigitalPhotos.net

Sponzorované odkazy