Štítek: Oceánie
Na co nezapomenout před cestou
Ještě než se rozhodnete navštívit Šalamounovy ostrovy, zajistěte si platné vízum. V tomto případě bývá vydáváno při vstupu do země a lze jej zde v případě potřeby i prodloužit. Důležitá je ale také správná volba období, ve kterém se na ostrovy vydáte. Ačkoliv zde je po většinu roku tropické počasí, v podzimním a jarním období vás s největší pravděpodobností přepadnou dešťové srážky, které vám mohou návštěvu tohoto překrásného místa pokazit.
Co na Šalamounových ostrovech navštívit
Při návštěvě hlavního města Honiara byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu tamní botanické zahrady, která patří k největším skvostům celého souostroví. To vám nabídne skvělé příležitosti k potápění, jelikož nabízí velmi bohatý podmořský život. Pod hladinou moře můžete natrefit i na různé vraky potopených lodí a letadel z období 2. světové války. Turisty nejnavštěvovanějším místem hlavního města je Point Cruz, kde neváhejte navštívit některé z místních muzeí nebo například čínskou čtvrť.
Pro milovníky přírody
Na Šalamounových ostrovech si přijdou na své i milovníci krásné přírody. Kromě tradičních scenérií zapadajícího slunce za horizont můžete obdivovat i nádherné vodopády Mataniko, v jejichž blízkosti naleznete jeskyni plnou stalagmitů. Celkově je prostředí Šalamounových ostrovů velmi bohaté na faunu a floru, takže pokud je to právě to, co by na vaší dovolené rozhodně nemělo chybět, neváhejte a vydejte se obdivovat krásy tohoto souostroví na vlastní pěst.
Ti z vás, kteří sledují seriál Červený trpaslík, dobře vědí, proč chtěl Lister zamířit právě na Fušál, tedy souostroví Fidži. Proč byste do tohoto státu v Oceánii měli zamířit i vy?
Z ráje kanibalů k souostroví zamilovaných
Upřímně řečeno mají někteří turisté jakýsi podvědomý strach z této oblasti, která byla ke konci 19. století známá zejména jako ráj kanibalů. Není se také čemu divit, jelikož tuto svou minulost souostroví Fidži už nesmaže. Na co vás naopak může nalákat, jsou nádherné pláže s průzračně čistou vodou a romantické západy slunce. Ne nadarmo se Fidži označuje jako souostroví zamilovaných.
Fidži aktivní i pasivní
Pro ty aktivnější z vás nabízí Fidži procházky zelenou džunglí a pro ty ještě náročnější i řadu pohoří, která můžete projít křížem krážem. Za návštěvu rozhodně stojí i Koroyanit National Heritage Park, který vás jistě také velmi zaujme.
I vodním sportům se na Fidži daří skvěle a tamní pláže přímo vybízejí k tomu, aby člověk nasadil ploutve a ponořil se pod hladinu obdivovat krásy podmořského světa. S chutí se můžete pustit i do jachtingu nebo oblíbeného surfingu. Obzvlášť na ostrově Viti Levu se vodním sportů patřičně daří.
Nejste-li příliš na sport a raději si vychutnáváte příjemný odpočinek na plážích, není nic jednoduššího, než se do toho směle pustit. Nádherné pobřeží lemované palmami vám při tom bude skvělým společníkem. Pláží na Fidži naleznete nepřeberně mnoho. Vždyť celé souostroví čítá neuvěřitelných 322 ostrovů!
Co na Fidži navštívit?
Pomineme-li již zmíněné pláže, neměli by vaší pozornosti uniknout ani tamní domorodé vesnice, jelikož není nic krásnějšího, než poznat jinou kulturu, která se může pyšnit opravdu dlouholetou tradicí. Většinu takovýchto vesniček naleznete na poněkud odlehlých místech. Oblíbenou je třeba Bukoja, kde vás tamní domorodci uvítají pozdravem bula, bula.
Sponzorované odkazy