Klidné přístavní letovisko, zvané taky „Brána ostrova“, je jedno z nejnavštěvovanějších na Kypru. Hodí se pro romantickou i rodinnou dovolenou plnou odpočinku i zábavy u čistého moře. V létě si užijete vodní sporty, odpočinek a potápění, zimě zase lyžování.


Lokalita, ubytování

347491573_91e1830782_m

V Larnace jsou rozsáhlé písčité i oblázkové pláže

Larnaka leží na jihovýchodním pobřeží ostrova. Je to významná dopravní tepna, dostanete se zde letecky přímo na mezinárodní letiště. V Larnace je i velký přístav. Najdete zde mnoho hotelů a možností ubytování. Mezi známé hotely patří třeba Goldan Bay Beach, Lordos Beach, Palm Beach nebo Sun Hall. Po okolí můžete cestovat autobusem, využít taxislužbu nebo si půjčit automobil. Nedaleko Larnaky je populární letovisko Agia Napa s překrásnými plážemi.


Koupání, sport, zábava

14623571448_5b7632b35c_m

Hlavní pláž a Palmová promenáda

Letovisko Larnaka má čisté moře a mnoho kilometrů čistých pláží s pískem i oblázky. Poskytují možnost odpočinku i sportovních aktivit. Užít si můžete rozmanité vodní sporty. Některé z pláží, třeba McKenzie nebo Phinikoudes, získaly modrou vlajku za skvělou vybavenost a čistotu. Poblíž přístavu je oblíbená potápěčská lokalita s vrakem Zenobia. V místě je mnoho barů, kaváren, restaurací a obchodů. Známá je hlavní promenáda Finikoudes (Palmová promenáda), dlouhá asi dva kilometry, s hlavní městskou pláží. Pokud zatoužíte po hlučnějším nočním životě, navštivte nedaleké letovisko Agia Napa. V Larnace se pořádají pravidelně kulturní festivaly, při kterých si užijete hudbu a tanec. K horským túrám vybízí majestátné pohoří Troodos s borovými lesy. Okolí je poseto malebnými údolími, vesničkami a historickými pozůstatky původního osídlení. V zimě je zde také krásně, na své si přijdou i milovníci lyžování.

Památky

347494596_70bdc67c3c_m

Kostel svatého Lazara

Dnešní Larnaka je postavena na místě starověkého města Kitionu. Za návštěvu stojí kostel svatého Lazara z konce 19. století. V místě je několik muzeí, klášterů, mešit a archeologických nalezišť. Oblíbeným místem je Slané jezero, útočiště plameňáků v zimě, které v létě vysychá. U něj leží Hala Sultam Tekke, místo Muslimské poutě.