Sponzorované odkazy

Štítek: Sicílie

Žhavá a soptící Sicílie

Sicílie je oblíbeným místem mnoha cestovatelů, kteří chtějí svou dovolenou strávit poznáváním přírodních památek, ale zároveň nepohrdnou písečnou pláží s čistým mořem. Přestože je Sicílie autonomní oblastí Itálie, stále je úředním jazykem italština, která je však doplněná místní sicilštinou. O hlavním městě Palermu zcela jistě každý z vás už slyšel, a to nejen ve spojitosti s populární hrou Městečko Palermo. Ve skutečnosti je Palermo pátým největším italským městem a pokladnicí historických památek. Prolíná se zde arabská kultura s vlivem Normanů, islám s křesťanstvím. Nejvýznamnější památkou je kostel San Giovanni degli Eremiti, který se pyšní pěti orientálně zdobenými kopulemi, mešitou a křížovou chodbou. Pakliže chcete spatřit jeden z nejkrásnějších církevních interiérů, nenechte si ujít návštěvu Cappella Palatina, kaple, kterou najdete na náměstí Piazza Indipendenza, a to součástí vládní budovy Palazzo dei Normanni. Kaple je vyzdobena drahým dřevem, zlatem, mozaikami, mramorem a nábožnými symboly.

Cappella Palatina, Dimitry Bolgov

Cappella Palatina je vrcholem umění, Dimitry Bolgov

Vzhůru do oblak

Sicílie se nachází na seizmicky (vulkanicky) aktivním území, mnoho okolních ostrovů vzniklo vychladnutím a ztuhnutím vyvřelé lávy. Nejvyšší horou Itálie, a zároveň nejvyšší aktivní sopkou Evropy, je Etna, jejíž předchůdkyně se začala formovat již před 170 000 lety.  Etna každoročně vychrlí značné množství sopečných plynů a tefry (sopečný popel), k poslední silnější erupci došlo v roce 2009. Sopka však přináší svému okolí užitek – půda je velmi úrodná a vhodná tak na pěstování vína a ovoce. Cestovní ruch přináší regionu dostatek pracovních příležitostí.

Etna se tyčí vysoko nad mraky,  Leandro Neumann Ciuffo

Etna se tyčí vysoko nad mraky, Leandro Neumann Ciuffo

Co se týče pláží, máte hned na výběr ze tří velkých skupin. Dáte přednost té, kterou omývá Tyrhénské, Středozemní nebo Jónské moře? Pro romantiky se nabízí placená pláž v Riserva Naturale dello Zingaro, která je součástí přírodní rezervace a nabízí neposkvrněnou panenskou přírodu. Žádná lehátka, sprchy, či bar. „Civilizovanější“, a taky hojně navštěvovanou, je pláž ve městě Giardini naxos, která nabízí krásná panoramata a oblázkovou pláž. Písečné naleznete na jižním pobřeží, například u Eraclea Minoa.

Pobřeží jednoho z malých vulkanických ostrůvků,  Tommie Hansen

Pobřeží jednoho z malých vulkanických ostrůvků, Tommie Hansen

Tradice

Každý rok se v Prizzi, malém městě jižně od Palerma, na Velikonoce koná svátek Ballo dei diavoli, překládaný jako Tanec s ďábly – lidé se přestrojují za děsivé čerty a jiné příšery, majíce tak připomínat děs mrtvých. Večery se tráví při svíčkách recitování Inferna z Božské komedie Danta Alighieriho, v domech nechybí sůl a česnek jako prevence proti zlým démonům.

Plážové hrátky na Sicílii

Salina03

Jedno z vyhledávaných turistických míst /

Sicílie patří k italským ostrovům ve Středozemním moři. Hlavním městem je Palermo. Návštěva Sicílie přes léto zaručuje horké dny a slunečné počasí. I v období mimo sezónu jako je září nebo ještě i říjen se teploty pohybují okolo příjemných 25 ° C. Na ostrově se nachází stále aktivní sopky Etna a Stromboli. Udělejte si dovolenou na Sicílii. Čekají vás nejkrásnější pláže Evropy a nezapomenutelná chuť sicilské kuchyně.

Užijte si teplý podzim na Sicílii

Jednou z nejvyhledávanějších pláží je San Vito lo Capo. Několikakilometrová pláž se nachází v blízkosti měst Palermo a Trapani. Již první pohled je naprosto fascinující. Písčité pláže a nádherně čisté, křišťálové moře a horu dohlížející na pláž Mount Cofano si zamilujete. Turisté zde mají veškerý komfort a těšit se můžete i na každoroční festivaly jako je ježdění po vodě s drakem nebo Cous-Cous Fest. Další oblíbené pláže jsou Punta Bianca, Arenella, Fontane Bianche nebo Baia Capo Rossello. Na Sicílii se můžete setkat s plážemi, které patří k hotelovým komplexům, a tedy vstup na ně je pouze pro hosty hotelu. Rovněž jsou na Sicílii veřejné placené pláže a pláže zcela zdarma.

collage1

Koláž sicilských krás /

Sicílie je místem, které má co nabídnou, i když vás opalování a koupání v moři omrzí. Hlavní město Palermo vás pohltí svým historickým centrem plné památek. Normanský palác nebo Capella Palatina byste rozhodně neměli minout. Řecké památky najdete v oblasti Agrigento a Syrakusy. Opravdu zajímavým výletem může být návštěva okolí sopek. Užijte si krásnou dovolenou na Sicílii, která vám může nabídnout spoustu úžasných a zajímavých míst.

Sponzorované odkazy