Štítek: Rumunsko
Rumunsko je největší zemí jihovýchodní Evropy, bohatou na národní parky, přírodní rezervace a tzv. biosférické rezervace, které jsou zřizovány pod záštitou UNESCO. Územně je rozděleno na 41 administrativních celků – žup, státním zřízením je polo prezidentská republika, což znamená větší pravomoc prezidenta zasahovat do národních záležitostí. Zajímavostí je, že Rumunsko stále (už od roku 1991) vede spor s Čadem o vzhled státní vlajky. Podoba obou je na první pohled zřejmá.
Kulturní vsuvka
Hlavní město Bukurešť je v dnešní době domovem pro více než dva miliony lidí. Nenechte si ujít procházku jedním z mnoha městských parků, které v sobě spojují přírodu a poznání – Parcul Carol se sídlem Technického muzea, či park Tineretului, kde najdete hřbitov obětí revoluce v roce 1989. Avšak i milovníci historie najdou své místo , tak například palác Cotroceni, původně klášter, který je v dnešní době sídlem prezidenta, nebo Vítězný oblouk na severu Bukurešti. Tato stavba ještě více potvrzuje přezdívku „Paříž východní Evropy“, kterou město získalo v době svého největšího rozkvětu.
Drákula táhne
Pověst o hraběti Drákulovi, který měl (či snad stále má) upírské sklony obletěla celý svět, a dnes už neexistuje snad už nikdo, kdo by o této mýtické postavě neslyšel. Alespoň v té podobě, jakou stvořil Bram Stoker, irský spisovatel, který přepracoval známou legendu do románové podoby. To, že je postava Drákuly inspirovaná skutečným knížetem Vladem je zbytečné zmiňovat. Podstatná informace však je ta, že na své cestě po Rumunsku na jeho odkaz narazíte na každém kroku. Pokud jste fanoušci tajemné atmosféry, rozhodně navštivte hrad Bran, spojovaný právě s Drákulou. Paradoxem je, že právě zde Vlado Tepeš nikdy nežil.
Přímořský ideál
Rumunsko je pověstné svými přírodními krásami. Ať už se jedná o vrcholky Karpat, na nichž se během celého roku drží sníh, či pláže omývané Černým mořem. Právě na pobřeží se nachází hojně navštěvovaný přístav Constanta. Město nabízí antické památky z doby vlády Konstantina Velikého, nejdelší mozaikový chodníček na světě a mírné kontinentální podnebí se subtropickými vlivy.
Letní měsíce jsou přece jen spjaty s tématem dovolené o něco více, než po zbytek roku. Chcete-li letos zkusit něco neobvyklého a udělat změnu, nabízí se vám mnohé realizace. Přemýšleli jste někdy o dovolené v Rumunsku? Že ne, tak třeba je ten nejvyšší čas se sem vypravit.
Pojem dovolená Rumunsko je často spojován s jakousi nebezpečností. Je to však přežitek lidí, na kterém se hodně změnilo. Rumunsko, stejně jako jiné země prošlo svým vývojem a obecně se dá tvrdit, že zde není větší pravděpodobnost trestních činů, než třeba u nás
Dovolená v Rumunsku je spojována se širokospektrým vyžitím. Pravda, nejedná se o klasickou dovolenkovou zemi, v každém případě se zde však turista nebude nudit! V Rumunsku je toho opravdu hodně k vidění, poznejte zdejší památky, pokochejte se místní přírodou a v neposlední řadě, užijte si dlouhé slunění na plážích Černého moře! To vše a ještě mnohem více je v Rumunsku možné!
Banát a Mamaia
Vyhledávanou oblastí je Banát! Toto místo je charakterizováno několika vlnami přistěhovalectví, v jedné z nich nechyběli ani Češi. Ještě i dnes se zde můžete setkat s mnoha lidmi, kteří původně pochází právě z České republiky. Odešli se za poznáním nových míst někdy po roce 1827, někteří se vrátili, jiní zde zakotvili!
Toužíte-li hlavně po koupání a slunění se, potom vám doporučíme letovisko Mamaia. Dovolená v Rumunsku na Mamaie má své jedinečné kouzlo. Počítejte se sedmikilometrovou pláží a množství všestranného vyžití. Nudit se zde zkrátka nebudete! Mamaia leží v oblasti mezi Černým mořem a jezerem Siutghiol. Po celou sezonu, která je od června, do září zde panuje teplé a slunečné počasí s teplotami až 35 °C. Černé moře se může pochlubit vysokou čistotou. Důkazem oblíbenosti je množství turistů, kteří se sem sjíždějí v létě ze všech možných světových koutů.
Dovolená v Rumunsku může být zajisté příjemnou změnou a odkloněním od stereotypu, zkuste a uvidíte!
Sponzorované odkazy