plaze chorvatskoKřišťálově čisté moře, zlatavý písek v kombinaci s bělavými kamínky, stín a vůně všudypřítomných borovic, dobré pivo, lahodné víno, vynikající jídlo a přátelská povaha místních obyvatel. I tak lze ve zkratce charakterizovat oblíbenou dovolenkovou destinaci – Chorvatsko, na které nedají dopustit miliony turistů z celého světa. Pokud nečekáte na last minute nabídky a vybíráte dovolenou v předstihu, máme pro vás pár tipů na chorvatské destinace, jejichž součástí jsou nejkrásnější pláže, které si v ničem nezadají s tropickými plážemi v Tichomoří.

Proslulá PuntaRata, Brela

Tato známá brelská pláž je mnohými turisty považována za tu nejkrásnější v celé Evropě. Ačkoli se jedná o odvážné tvrzení, daleko k pravdě nemá. Oblázková PuntaRata je obklopena borovicovým hájem, nad kterým se tyčí běloskvoucí masiv Biokovo. Během hlavní sezóny je však nutno počítat s tím, že zde bude „sídlit“ hlava na hlavě. Chcete-li se tedy pokochat krásou této malebné pláže, vydejte se na její průzkum v brzkých ranních hodinách.

Jedna z nejznámějších: ZlatniRat, Brač

Zlatý roh, jak zní v překladu název této přenádherné pláže, se nachází na malebném ostrově Brač. Během hlavní sezóny se zde můžete opalovat spolu s dalšími 5 000 turisty! Stejně tedy jako u pláže PuntaRata, se i na ZlatniRat vyplatí zamířit před hlavní sezónou nebo až po jejím skončení, kdy jsou teploty vzduchu i vody o mnoho přívětivější, než během letních měsíců.

Istrijská Girandella, Rabac

Girandella se nachází v oblíbené istrijské destinaci Rabac, která žije svým vlastním životem – aktivním a neklidným. Vhodná je tedy zejména pro milovníky aktivního trávení dovolené nebo mladé turisty. Pláž skýtá nejen překrásné výhledy na okouzlující okolí a zdejší scenerie, ale její vody také ukrývají bohatý podmořský život, jež ocení začínající potápěči i jejich méně zkušení kolegové.