zlatni ratBílý písek? Jemné kamínky nebo snad pláž nápadně připomínající vody Karibiku? To vše můžete objevit v jednom z nejoblíbenějších dovolenkových letovisek – Chorvatsku. Chorvatsko se i letos umístilo na předních příčkách pomyslného žebříčku nejpopulárnějších míst ideálních k trávení letní dovolené. Pokud nedáte na pobřeží Jaderského moře dopustit, a čekáte na last minute zájezdy, máme pro vás několik tipů na ostrovní lokality, v nichž se nacházejí ty nejkrásnější chorvatské pláže.

Miss ostrova Brač

Na ostrově Brač, konkrétně v letovisku Bol, se nachází zřejmě nejznámější pláž celého Chorvatska. Její jméno je ZlatniRat a nutno podotknout, že si své pojmenování zasloužila zcela oprávněně. Pláž totiž nápadně připomíná zahnutý roh, jehož konec se mění v závislosti na větru a mořských proudech. ZlatniRat je tvořen menšími bělavými oblázky a díky své kráse a čistotě si vysloužil prestižní ocenění „Modrá vlajka“.

Kráska okupující ostrov Krk

Chystáte-li se na ostrov Krk, nezapomeňte navštívit jednu z nejkrásnějších písčitých pláží, která se zde nachází. Její jméno je Baška a díky jemnému písku a pozvolným vstupům do vody je ideální pro rodiny s menšími dětmi nebo osoby se ztíženou pohyblivostí. Pláž je dlouhá zhruba jeden kilometr a její krásu si naplno vychutnáte zejména mimo hlavní sezónu, kdy jí neokupují davy turistů.

Adrenalinová Ručica na ostrově Rab

Náš výčet nejkrásnějších pláží zakončíme Ručicou, nacházející se na ostrově Rab. Pláž je obklopena majestátnými skalisky, proto se velké oblibě těší zejména mezi horolezci a milovníky adrenalinových zážitků. Pokud vás opalování na pláži nebo lezení po skalách přestane bavit, vydejte se do vnitrozemí, kde narazíte na stáda ovcí a jejich pastevce, jenž vám k ochutnání ochotně nabídnou zdejší vyhlášený pažský sýr, který se řadí mezi nejlahodnější speciality celého Chorvatska.