Toužíte po kouzlu francouzské dovolené, ale bojíte se cesty do Francie? Existuje alternativa, která vám poskytne pocit bezpečí a zároveň na vás dýchne kouzlo země galského kohouta. Jmenuje se Korsika a leží na jihovýchodě od francouzských břehů ve Středozemním moři. Tato autonomní oblast Francie spadá pod správu velmoci už od roku 1768, a vliv francouzské kultury je na první pohled jasný. Na Korsiku se můžete dostat několika způsoby, záleží na vašich možnostech a preferencích. Všeobecně převažuje letecká doprava, případně lidé volí vlastní automobil a následně přepravu trajektem. Počasí je typicky středomořské, v létě tropy, zimy jsou mírné. Jedinou nepříjemností může být místy silně vanoucí vítr.

Hory a krásná příroda

Jeden z důvodů, proč byste se měli na Korsiku vypravit je bezesporu její krásná, místy až panenská příroda. Skoro celý ostrov pokrývají machie – zakrslé stromy a keře, které na jaře hýří všemi barvami. Rovněž zde najdete endemické druhy, pod horami husté lesy borovic a dubů, na loukách bylinky a okrasné rostliny. Hory jsou svou výškou přirovnatelné k Vysokým Tatrám a celoročně se na jejich vrcholcích drží sněhová pokrývka. Samozřejmě i zde naleznete turistické stezky, kterou jsou na Korsice značené barevnými puntíky na kamenech, nejznámější trasa je GR-20, která se táhne po hřebenu hor od severu k jihu Korsiky.

Korsika je silně zvrásněná, Pascal Poggi

Korsika je silně zvrásněná, Pascal Poggi

Moře a památky

Samozřejmě, že velkou část turistického ruchu tvoří rekreace u moře. Pláže jsou na Korsice krásné, dlouhé a místy zcela opuštěné, takže jestli hledáte místo, kde nebudete nikým rušeni, a chcete si užívat romantických zátok, pak je Korsika pro vás to pravé. Můžete se těšit na písečné pláže s velkými balvany a na azurově průzračnou vodu.

V dáli se rozkládá město Accacio, Jean Baptiste Mon

Typická písečná pláž s městem Ajaccio v dáli, Jean Baptiste Mon

Milovníci historie zcela jistě navštíví Ajaccio, město známe jako rodiště Napoleona Bonaparte, a na jehož odkaz zde narazíte na každém kroku- přes rodný dům, po místo, kde byl jako dítě křtěn. Město, které na vás dýchne středomořskou atmosférou, najdete na úplném jihu ostrova – Bonifacio. Dominantou je opevnění z 12. století, na něj pak vede z přístavu starobylé schodiště Escalier du Roi d`Dragona, které mělo údajně pomoci dobýt město.

Město Bonifacio se rozkládá na útesu, Pascal Poggi

Město Bonifacio se rozkládá na útesu, Pascal Poggi