Přesto, že již je hlavní letní sezona dovolených za námi, nic nám nebrání v tom, abychom si dopřáli odreagování i v těchto již poněkud chladnějších podzimních dnech. Na dovolenou u moře lze vyrazit do některých destinací v podstatě kdykoliv. Právě nyní se nabízí neskutečná pohoda na Kapverdských nebo Kanárských ostrovech. Prodlužte si tedy i vy léto a vydejte se za sluncem a kouzelnými mořskými plážemi!

Kapverdské ostrovy

Kapverdy zajistí jedinečný prožitek

Kapverdy zajistí jedinečný prožitek

Kapverdské ostrovy jsou vyhledávanou turistickou oblastí cestovatelů všech generací, která se nachází v jižní části severního Atlantického oceánu. Jedná se celkově o 15 větších i menších ostrůvků, které spadají pod území Afriky. Skládají se prakticky ze dvou lokalit, to sice Návětrných a Závětrných ostrovů. Kapverdské ostrovy nabídnou mix všeho, co může jejich návštěvník požadovat. Kromě lenošení na písčitých plážích, oddávání se slunění nebo vodním adrenalinovým sportům můžete obdivovat i zdejší krajinu, udělat si výlet do horských oblastí vulkanického původu, zkrátka nebudete se nudit!

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy nabízí řadu scénérií

Kanárské ostrovy nabízí řadu scénérií

Kanárské souostroví patří ke Španělsku a jedná se o jednu z hojně navštěvovaných turistických destinací v podstatě v jakékoliv roční době. Kanárské ostrovy, jsou přezdívány jako „ostrovy věčného jara“. Počasí je zde opravdu neustále velmi přívětivé. Kanárské ostrovy tvoří sedm hlavních ostrůvků, jedná se o Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Gomera, La Palma, El Hierro. Na to pravé přímořské vyžití si zde může přijít opravdu každý, ať již jste typ, který je od rána do večera na pláži, nebo se raději vydáváte po místních památkách a úkazech přírody, či spíše prahnete po poznání nového obyvatelstva, případně gastronomie.

Vydejte se tedy i vy na nejhezčí pláže Atlantiku, zcela jistě se k nim totiž řadí i ty, které se nachází na Kapverdských nebo Kanárských ostrovech!