Beautiful-Fuji-

Fudži – místo, na které nikdy nezapomenete!

I když si lahodné sushi můžete dopřát už i u nás, věřte, že v zemi vycházejícího slunce vám zachutná ještě o něco víc. Nechce se vám trávit 13 hodin v letadle jen kvůli syrovým rybám? Potom si tam zaleťte rovnou na dovolenou! Japonsko má mnoho obdivovatelů po celém světě. Zatímco jedni obdivují bojové umění, jiní podlehnou kouzlu prastarých čajových obřadů. Je dost věcí, které vás překvapí a zároveň je spousta situací, které jsou pro vás běžné, ale pro Japonce šokující. Vás třeba překvapí, že Japonci nikdy a nikde nedávají přednost ženám (i když u nás už to začíná být podobné) nebo že u jídla mlaskají, srkají a vydávají spoustu jiných zvuků a Japonce zase šokujete tím, že na veřejnosti smrkáte, jíte nebo vstoupíte v botách do místnosti s pověstnými rohožemi tatami.

Země plná kontrastů

Vedle starobylých historických památek, kde máte téměř pocit, že se zastavil čas, bude dnešní uspěchaný a hektický styl života vypadat téměř komicky. Za návštěvu určitě stojí Atomový dóm, který ustál zásah atomové bomby v Hirošimě. Pokud se do Japonska chystáte pouze na kratší výlet, určitě se vydejte na ostrov Honšú, v jehož hlavním městě Tokiu vás uchvátí nejmodernější architektura. Opakem této supermoderní architektury je prastaré město Nara s chrámem Tádaidží, kde můžete obdivovat obří sochu sedícího Buddhy. Jedná se sice o repliku pozlaceného originálu, jehož počátky sahají do 8. století, ale na impozantnosti to nic nemění.

Japan-Tokyo-Night

Tokio je město mnoha kontrastů

Symbolem Japonska je magická hora Fudži. Je to dokonale symetrická sopka, jejíž vrchol je i v létě pokryt sněhem. Při pohledu na zasněžený vrchol Fudži přes rozkvetlé sakury jistě nezůstane jediné oko suché.