Španělsko, země slunce na nebi i v duši, je zemí, která určitě stojí za návštěvu. Můžete si zde užít moře, pláže, ale i místní kulturu v podobě tradičního jídla, tradičního pití i tradičního tance. Zajímá vás, co je pro Španělsko tradiční?

V dnešním článku se podíváme na to, s jakými zajímavostmi se můžete setkat ve Španělsku. Nedávno jsme si povídali o býčích zápasech corrida. Dnes začneme opět s býky, ale povíme si něco i o siestě či tradičním flamencu.

tango-29947_1280Sanfermines de Pamplona

Od 6. do 14 července v Pamploně vypouštějí býci do ulic, před kterými potom všichni muži utíkají ulicí. Tato tradice je spojená s oslavami svátku sv. Fermína.

Flamenco

Flamenco pochází z jihošpanělské Andalusii. Vzniklo v komunitě cikánů. Tak jak znáte flamenco dnes i s jeho hudbou, tancem a zpěvem, tak se začalo rozvíjet v 18. století. Dnes se o flamencu vypráví příběhy a spekulace. Nejčastější verzí je, že flamenco má maurský původ a cikáni jej jenom přejali. Každopádně flamenco je nehmotným dědictvím UNECSO.

flamenco-594272_1280Siesta

O polední přestávce, siestě, jste již pravděpodobně také slyšeli. Siesta je dlouhý tři hodiny a dodržuje se od druhé do páté hodiny odpolední. Jde hlavně o to, aby lidé nepracovali v největším horku.