Hovoříte nizozemsky a máte dojem, že pokud nepojedete do Nizozemí, že je vám vaše schopnost zbytečná?  Natož pak hovořit nizozemštinou a zároveň se kochat blankytným mořem a pít drink na písečné pláži. Mám pro vás destinaci, která vás možná překvapí, ano, moudří už vědí, jedná se o malý ostrovní stát v Karibském moři – Curaçao. Nejbližší kontinentální zemí je Venezuela, vzdálena okolo šedesáti kilometrů, západě se pak nachází další nizozemská autonomní oblast – Aruba.  Úředním jazykem je nizozemština, dominantním náboženstvím je římskokatolické.

Amsterdam západního světa

Curaçao vás hned po příletu zaujme svou barevností, zvláště hlavní město Williemstad, které nápadně připomíná Amsterdam – úzké vysoké domy se šikmými střechami;  vše jak známe my Evropané, s tím rozdílem, že fasády místních domů jsou přece jen barevnější. Samotné historické centrum města a přilehlý přístav jsou na seznamu chráněných památek UNESCO, velká část jednotlivých památek se nachází v městské čtvrti Otrobanda. Krásným výhledem se můžete rovněž pokochat z Queen Emma Bridge, pontonového mostu, který spojuje dvě městské části – Pundu a již zmiňovanou Otrobandu.

Hlavní město Edward Dalmulder

Hlavní město Williemstad, Edward Dalmulder

Kam zamířit

Co se týče výletů mimo hlavní město, nabízí se poměrně široká paleta možností. Ku příkladu národní park Christofell, rozprostírající se na severu ostrova. Díky suššímu klimatu a vysokým teplotám, se na Curaçau vyskytuje opravdu velké množství kaktusů; velkou většinu můžete najít právě v tomto národním parku.

Nejvyšší hora, Nelo Hotsuma

Nejvyšší hora, Nelo Hotsuma

Co se týče pláží, nebudete zklamáni. Curaçao nabízí typický karibský standard – bílé pláže, azurové čisté moře a palmy. Pokud vás láká představa opalování se vedle vzrostlých kaktusů, navštivte Baya Beach. Kousek od hlavního města najdete Jan Thiel Beach, velmi populární místo i mezo místními.

Sergio Lennen

Sergio Lennen

Jakmile budete po celém dni na sluníčku unaveni, avšak nechtěli byste ještě ulehnout, neopomeňte navštívit některý z místních barů. Curaçao je nejen zemí kaktusů a pomerančů, nýbrž i domovem likéru se stejnojmenným názvem – curaçao. Ochutnejte jeho nahořklou chuť!