Barcelona je město plné fantazie, umění a vášně. Většina lidí si ji spojuje se jménem slavného architekta Antonia Gaudího. Gaudího dílo je dominantou města, dává mu speciální ráz a díky němu Barcelona přiláká ročně miliony turistů. Sagrada Família, Casa Milá, park Gruell a to vše zvýrazněno nespoutanou krásou moře.

Barcelona má dlouhou historii stejně jako Česká republika či Anglie. Známky jejího prvního osídlení pochází z paleolitu. Původní Barcelona stála na vrchu Montjüic, kde se dnes nachází slavný a turisty obdivovaný a často vyhledávaný olympijský stadion. Město vzkvetlo v období, kdy bylo osídleno Římany, kteří zde vytvořili osadu s názvem Barcino. Jedno ze zdejších muzeí (Museu d’Historia de la Ciutat) ukrývá celou historii zdejšího kouzelného místa. Můžete se tak projít napříč historií jednoho z velmi starých a krásných měst Evropy.

Barcelona je historicky známá i díky Krištofu Kolumbovi, kterého zde přijala královská rodina po jeho návratu z nově objevené Ameriky. Zajímavostí je, že Barcelona je v dnešní době přístavním městem, které ale nikdy nebylo přístavem přirozeným. Přístav zde byl vytvořen uměle a právě díky tomu sem můžete připlout lodí nebo naopak vyplout na moře či se jen kochat krásou majestátných dřevěných lodí.

Sestřička Prahy?

Barcelona je městem kostelů, tak jako je Praha městem stověžatým. Nejvýznamnějším kostelem je Gaudího Sagrada Família, na jehož dokončení se stále pracuje. Ještě skvostnějšími díly jsou barcelonská katedrála či bazilika Santa María del Mar.

Katalánská kytara, víno a nespoutaná vášeň

Barcelona vás pohltí všechny. Dáváte přednost antice či moderně? Milujete kulturu či sport? Tanec či hudbu? Moře s přístavy či památky? To všechno v sobě skloubí právě skvost Španělska, Barcelona.