Španělsko patří již několik let k oblíbeným letním destinacím. Každoročně sem za sluníčkem, příjemným teplým mořem a nekončící pohodou míří turisté z celého světa. Vy jste ještě Španělsko nepoznali? Tak to máte co dohánět. Naštěstí vám nic nebrání v cestě. Do poznávání Španělska se můžete pustit už letos. Sezona začne co nevidět, připravte se na ni!

Španělsko osloví každého. Ať již máte rádi nicnedělání a lenošení na pláži, nebo patříte k aktivnějším turistům, kteří rádi poznávají přírodní i historické bohatství, v obou případech si přijdete na své.

Andalusie a Costa Brava

Pobřeží Costa Brava vám nabídne maximální pohodu /

Pobřeží Costa Brava vám nabídne maximální pohodu /

A kam se tedy konkrétně vydat? Máte široké možnosti. Dnes vám nikdo v ničem nebrání. Pokud byste však tápali, přinášíme vám několik zajímavých námětů – navštívíte-li tato dvě místa ve Španělsku, nebudete litovat.

Prvním tipem je Andalusie, jež se rozprostírá na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu. Jedná se o jedno z nejlidnatějších míst země, kde značnou část tvoří i turisté, na které zde narazíte v podstatě po celý rok. Andalusie nabídne spoustu ubytovacích kapacit. Ty jsou soustředěny především do hotelových komplexů. Zavítáte-li sem, nebude vám opravdu vůbec nic chybět, budete si po celý pobyt připadat jako v pohádce.

Dalším místem k zamyšlení je potom Costa Brava. Kdo by alespoň někdy neslyšel o tomto „divokém pobřeží“ v Katalánsku. Na 220 kilometrů dlouhém pobřeží se střídají písčité pláže a strmé útesy.  Jde o vůbec nejnavštěvovanější lokalitu Španělska. Mezi zdejší hlavní turistická centra patří Lloret de Mar či Blanes a Tossa de Mar.

Jak vidět, ve Španělsku si to určitě užijete. Plánovat můžete začít už nyní, stačí se podívat na aktuální nabídku. Zájezdy do Španělska jsou oblíbené mezi všemi věkovými kategoriemi. Postarejte se tedy o to, abyste se letos na dovolené u moře nenudili!