Sponzorované odkazy

Aqaba-beach-Jordan

Pláže v Jordánsku vás příjemně překvapí

Jordánsko je země ležící mezi Irákem, Izraelí, Saúdskou Arábií a Sýrií. Země, jehož hlavním městem je Ammán, se skládá převážně z kamenité poušti, ale přesto vám má co nabídnout. Nad touto zemí Blízkého východu se vznáší hrozba teroristického útoku, ale co se týče turistických destinací, je Jordánsko poměrně bezpečným místem. Dobrodruzi, kteří by se chtěli vydat do odlehlých zákoutí této země, by se měli ale obrátit na místní průvodce, kteří jim budou dělat doprovod.

Mrtvé moře a Mojžíšovo údolí působí na turisty jako magnet

Podnebí v Jordánsku slibuje v létě teploty okolo 25 ºC, což je velmi příjemné i pro starší turisty. Pobřeží Mrtvého moře je tvořeno písečnými plážemi, které jsou veřejné nebo soukromé v rámci určitých hotelů. Mrtvé moře je pověstné svými vlastnostmi a koupání v něm se stane určitě nezapomenutelným zážitkem. Nadměrný obsah soli způsobuje, že se na hladině tohoto úžasného jezera budete vznášet. Koupání v Mrtvém moři však není vhodné pro ty, kteří mají na těle nějaké řezné rány nebo zranění kůže, protože v tu chvíli by se pro ně koupání v Mrtvém moři mohlo stát nesnesitelným a bolestivým. Na pobřeží můžete také využít lázeňská zařízení, kde poznáte léčivé účinky bahna.

XmasinPetraItinerary1GroupTourJordan-54331245168362_800_600

Skalní město Petra vám nesmí rozhodně uniknout

Jordánsko se chlubí skalním městem Petra, které patří do světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a je také označováno jako Mojžíšovo údolí. Pokud tedy budete v Jordánsku, určitě byste si neměli nechat ujít příležitost vidět tento unikát. Zážitky, které vás v Jordánsku čekají, možná předčí lenošení v bílých píscích exotických zemí.

Sponzorované odkazy